Yağ Ayırıcılar

Yağ Ayırıcılar

Yağ Ayırıcı Nedir?

Katı yağ, sıvı yağ, nişasta, petrol gibi yanıcı atıklar; kum, tortu ve diğer zararlı maddeler bina veya yapı tesisatına, kanalizasyona, arıtma tesisine zarar vermektedir. Pis su tesisatından bu atıkları ayırmak gerekmektedir. Bu ayırma işlemi yapan ekipmanlara AYIRICI adı verilir. 
Atık yağlar donarak atıksu hatlarında tıkanmalara neden olur. Yağ tutucu kullanılarak ayrıştırılan yağlar, ünitenin içinde tutulur, yağdan ayrılan su dışarıya atılır. 

Özelliği; Paslanmaz çelikten, HDPE malzemelerden ve st 37 karbon çeliğinden modellerimiz vardır. Kullanılacağı yere göre, yer üstüne veya yer altına monte edilebilir, Montajı kolaydır, DIN 4040 ve 4041 uygundur. Temizlik ve bakımı kolaydır. Katı atık tutucu sepet ızgara standarttır. Yağ tutucu hacimleri net iç hacimleridir.

Kullanım Alanları; Toplu yemek üretim tesisleri, Lokanta ve kafeteryalar, Oteller, tatil köyleri, Mezbahalar, kesim evleri, Et ve balık işleme tesisleri, Oto tamir ve bakım yıkama servisleri, Üretimde yağ kullanan tesislerin tamamı, Arıtma tesisleri, kentsel atıksu arıtma tesisleri.

Fotoğraflar